Kurumsal

Solid Tıbbi Malzemeler 2000 yılından bu yana Sakarya ili merkez olmak üzere Türkiye'nin birçok ilinde faliyet göstermektedir.


Solid, Fransa'dan ithal ettiği ürünlerin Türkiye pazarında distribütörlüğünü yapmaktadır.


Solid Tıbbi Malzemeler'in genel amacı uluslararası standartlara sahip ortopedik cerrahi ve travmatoloji tibbi malzemerin ürüteimi sayesinde bölgesel kalkınmaya katkıda bulunarak ihracatı arttırmaktır.


Solid ayrıca, ortopedik cerrahi ve travmatoloji tıbbi malzemelerin hasta üzerindeki uygulamalarında kolaylık meydana getirirken, hastaların yaşam kalitesini arttırmak istemektedir.


Bu çalışmalar sonucunda 2004 yılında Avrupa İş Liderleri Klubü'nün prestij ödülüne layik görülmüştir. Bu perspektifte kalite yolculuğuna devam eden firmamız 2010 yılında yapılan çalışmalar, alınan eğitimler ve danışmanlıklar sonucu ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Belgesi ve ISO13485 Tıbbi Cihazlar için Kalite Yönetim Sistemleri ve CE belgesi almaya hak kazanmıştır.


Solid şimdi ortopedik cerrahi ve travma grubu malzemelerini üreterek bu alandaki ithalatlara son vererek, hem istihdam sağlamak hem de yurt ekonomisine katkı sağlamak istemektedir.